Ceny gramofonów – od niskiej do wysokiej półki

Niełatwo jest znaleźć dobry sklep z gramofonami, a przecież muzyka analogowa przeżywa aktualnie drugi renesans. Coraz więcej osób decyduje się na zakup winyli oraz interesuje się gramofonowym brzmieniem. Trudno jest się temu dziwić, bo może to być nie tylko ciekawy sposób na spędzanie czasu oraz tworzenie kolekcji, ale również dzięki temu można zbudować sieć ciekawych znajomości. Zanim jednak przejdziemy do zakupu warto co nieco dowiedzieć się na temat cen oraz tego ile trzeba przyszykować na zakup odpowiedniego gramofonu. Oto garść sprawdzonych porad oraz inspiracji.

Ceny gramofonów – od niskiej do wysokiej półki. Z jakimi cenami należy się liczyć?

Ceny gramofonów są naprawdę rozpięte. Podstawowe modele można kupić już za kilkaset złotych, jednak na rynku możemy znaleźć nawet modele, które kosztują kilkadziesiąt tysięcy. Warto na początku ustalić, do czego ten gramofon będzie wykorzystywany. Dodatkowo, na początku warto postawić na nieco tańszy sprzęt, aby nauczyć się go odpowiednio obsługiwać i sprawdzić, czy to w ogóle coś atrakcyjnego dla ciebie.

Jakie gramofony są dostępne na rynku?

  1. Gramofony automatyczne są w pełni zautomatyzowane, a jego użytkownik jedyne co musi potrafić zrobić, to umieścić płytę winylową w odpowiednim miejscu. To idealna propozycja dla początkujących. Gramofon automatyczny można kupić już za mniej niż 500 złotych.

  2. Gramofony półautomatyczne wymagają już nieco więcej wiedzy oraz umiejętności. Tutaj konieczne jest opuszczenie igły w odpowiednim miejscu.

  3. Gramofony manulane wymagają od użytkownika wykonania wszystkich akcji, zanim zacznie się odtwarzać muzyka. Użytkownik musi wiedzieć, w którym miejscu ustawić igłę. Warto również mieć na uwadze, że takie gramofony należą zazwyczaj do najdroższych.

  4. Gramofony nowoczesne są zazwyczaj wyposażone w szereg dodatkowych funkcji i często wykorzystywane są przez profesjonalnych djów. Ich ceny również mogą być znacznie wyższe niż kilka tysięcy złotych.