Najlepsze atrakcje stolicy Malezji

Kuala Lumpur, czyli stolica Malezji zdecydowanie jest miastem wartym zobaczenia. W 2018 roku miasto to było siódmym najczęściej odwiedzanym miastem na świecie. Jednak jakie są najbardziej charakterystyczne atrakcje w Kuala Lumpur? Czego stanowczo nie można nie zobaczyć, będąc w tym mieście? Tego dowiecie się, czytając ten artykuł.

Kuala Lumpur atrakcje

Będąc w Kuala Lumpur, nie można pominąć obejrzenia Petronas Tower. Są to dwie bliźniacze wieże, które są jednymi z najwyższych wież na świecie. Wyznaczają one wizualny środek stolicy Malezji. W nich znajduje się centrum handlowe Suria KLCC, w którym są butiki słynnych projektantów, restauracje, w których możemy skosztować dań wszystkich kuchni świata, sklepy z najnowocześniejszą elektroniką, kina i dwa supermarkety. Następną atrakcją jest Menara Kuala Lumpur (piąta najwyższa na świecie wieża telekomunikacyjna), na którą najlepiej wybrać się wieczorem. Wtedy możemy podziwiać całe błyszczące centrum miasta. Wznosi się ona na szczycie najstarszego rezerwatu leśnego w Malezji, w którym znajdują się stare drzewa, a także flora i fauna z tropikalnego klimatu Malezji. Warto też udać się do położonego na 92 hektarach parku rekreacyjnego – Lake Gardens. Dzieli się on na Motyli Park, Jeleni Park, Ogród Orchidei, Ogród Hibiskusa oraz Park Ptaszarski. Będąc w centrum miasta, nie można przegapić słynnego pokazu tańczących fontann – „Lake Symphony”, który trwa od 20 do 22 z małymi przerwami. Organizowany jest w parku otaczającym wieże Petronas. Można również zajrzeć do chińskiej dzielnicy – Chinatown. Jej najbardziej znaną ulicą jest Petaling Street, nad którą zawieszone są czerwone lampiony. Po zmroku można tu kupić niemal wszystko: podróbki markowych produktów, plecaki, torebki, perfumy, biżuterię czy jedzenie. Jest to miejsce dla osób, które nie lubią wydawać dużo pieniędzy.
Przedstawione powyżej atrakcje z pewnością mogą pomóc w organizowaniu wycieczki do stolicy Malezji. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, w zależności od tego, co lubi zobaczyć podczas podróży.