Zabawki DIY – najlepsze i rozwijające

Rozwój poprzez zabawę

Jeśli jesteś troskliwym rodzicem, na pewno zależy ci na prawidłowym rozwoju twojej pociechy. Aby to zapewnić, trzeba przeprowadzić wiele zadań, podjąć dużo decyzji, często także bardzo trudnych. Jedną z nich jest wybór zabawek, który sprawia niemałe trudności ze względu na ich różnorodność. Każdy wie, iż dziecko najlepiej i najchętniej rozwija się i uczy poprzez zabawę. Jak więc odpowiednio wybrać? – odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Drewniane zabawki

Każdy troskliwy rodzic chce dać dziecku wszystko to, co najlepsze. Często jednak wpadamy w pułapkę, którą zastawiają producenci zabawek. Sytuacja jest prosta, wystarczy jedynie przekonać rodzica, iż dana zabawka to coś, co koniecznie musi mieć jego dziecko. Chodzi tutaj oczywiście o zysk dla producenta, a podatny rodzic w ciągu kilku miesięcy będzie miał mieszkanie zapełnione zabawkami. Takie działanie nie ma sensu, tak naprawdę maluchowi wystarczy jedynie kilka zabawek. Gdy jest ich za dużo, malec ma zbyt wiele bodźców, nie potrafi wybrać.
Nie warto wydawać pieniędzy na edukacyjne zabawki, które są drogie, a najczęściej po godzinie zabawy lądują w koncie, zapomniane. Oczywiście, nie można także popadać w skrajność. Dziecko na pewno będzie bawiło się sklepowymi zabawkami, ale tak naprawdę wystarczą jedynie 3 sztuki takich przedmiotów. Zabawki DIY to coś, co warto mieć.
Zabawki można wykonać samodzielnie, doskonale wspierają rozwój sensoryczny dziecka, który jest bardzo ważny. Już proces tworzenia zabawki może okazać się świetnym zajęciem, okazją na wspólne spędzenie czasu. Drewniane zabawki dla dzieci to jedne z ulubionych rodzajów rodziców. Łatwo je wykonać, dzieci uwielbiają się nimi bawić. Do jej wykonania potrzeba drewnianej kostki, guzików, lusterek z zabawek, patyków, piasku i oczywiście kleju. Skład takiej zabawki można modyfikować, w zależności od wieku dziecka i posiadanych w domu przedmiotów. Pamiętaj, aby elementy zabawki nie stanowiły zagrożenia dla twojej pociechy. Wystarczy jedynie przykleić wybrane elementy na drewnianą kostkę i dać dziecku. Drewniana zabawka, w dodatku sensoryczna gotowa! Za tego typu przedmiot w sklepie zapłacisz kilkadziesiąt złotych, w domu możesz ją wykonać z jedynie kilka złotych.

Podsumowanie

Troskliwy rodzic chce zapewnić dziecku wszystko to co najlepsze. Wiedzą to producenci zabawek i nie wahają się aby wykorzystać ten fakt. Nie warto im ufać, ponieważ ich cel jest głównie taki, aby wzbogacić się kosztem troskliwego rodzica. Dziecko nie potrzebuje sterty zabawek, wystarczy kilka, a te wykonane wraz z rodzicem są najlepsze.