Małe pieski

Istnieje wiele rodzajów psów, jedne większe od innych, drugie mniejsze. Nie znaczy to oczywiście, że te większe są groźniejsze, a mniejsze nie, albo na odwrót. To wszystko zależy od charakteru samej rasy, a często nawet i od charakteru samego pieska. Z tymi zwierzątkami jest dokładnie tak samo, jak z nami, z ludźmi, jedne są bardziej łagodne, a inne mniej.

A co z miniaturkami?

Jeśli interesuje nas maltańczyk miniaturka opis mówi jednoznacznie – jest to niewinnie wyglądający piesek, który może jest malutki, ale za to ma naprawdę bardzo wielkie serce i jak najbardziej nadaje się do zamieszkania z nami w domu i odbywania z nami wszelakiego rodzaju zabaw, czy harców. Mniej jednak nadaje się do wylegiwania się razem z nami na naszej kanapie, czy też na naszej sofie. Do tego bardzo pięknie wygląda, ma śnieżnobiałą sierść i można się w nim zakochać od pierwszego dosłownie wejrzenia.

Maltańczyk, niezależnie od tego, czy jest to miniaturka, czy większy piesek, bardzo lubi biegać, jest jednak łagodny i nie sprawią mu trudności żadnego rodzaju zabawy, czy rozrywki. Należy jednakże pamiętać, że bardzo przywiązuje się do swojego opiekuna, dlatego należy go traktować z prawdziwą miłością i czułością, zresztą jak każde zwierzątko domowe. Do tego jest to piesek niesamowicie inteligentny, dlatego z łatwością nauczymy go wszelakich sztuczek, jakich tylko będziemy chcieli i sobie życzyli. Poza tym należy pamiętać, że piesek tenże lubi biegać, nie możemy więc zapominać o codziennym zabieraniu go na jakichś dłuższy spacer.