Tabele, wykresy i inne pomocniki

Każdy kto się wcześniej odchudzał wie co jest potrzebne. Oprócz silnej woli dobrze mieć przy sobie butelkę wody. A ci, którzy odchudzali się z głową, wiedzą, że ważne jest utrzymanie na odpowiednim poziomie wszystkich składników odżywczych i minerałów, gdyż nie warto zadręczać się dietami głodówkami, które wpędzą nas tylko w gorszy stan, nawet wycieńczenia.
Tabela kalorii zawiera wszystkie informacje o danym produkcie, jakie potrzebujemy. Ile ma kalorii, ile białka, węglowodanów, tłuszczy, cukrów i wszystkiego, bez czego człowiek się nie obejdzie, a przy diecie trzeba niektóre ograniczyć do niezbędnego minimum.

 

Istnieją różne tabele. W niektórych znajdziemy tylko półprodukty lub niegotowe – typu mąka, chleb, makaron (same “gołe”), owoce, warzywa, olej, i tym podobne, i tak dalej. W innych tabelach (lub też aplikacjach mobilnych) znajdziemy listę gotowych produktów, typu Actimel, zupa pomidorowa, serek wiejski ( w niektórych aplikacjach/ tabelach znajdziemy nawet podział na konkretne firmy). Jest to wielkie ułatwienie, jeśli chcemy z głową przygotować swoją dietę.