Jak zwiedzać Maltę?

Zdecydowaną zaletą Malty jest fakt, że wyspa sprawia wrażenie kompaktowej, co sprawdza się w praktyce i powoduje, że turyści mogą w stosunkowo krótkim czasie zwiedzić spory obszar tego wyjątkowego państwa. Faktem również pozostaje, że jest to wyspa, w której poruszanie się komunikacją miejską może stanowić problem, ponieważ Maltańczycy nie mają w zwyczaju przywiązywać zbyt dużej wagi do punktualności. W związku z tym oczekiwanie na przystanku autobusowym może się niemiłosiernie dłużyć i tak naprawdę nigdy nie wiadomo, czy w ogóle coś przyjedzie. Zwiedzanie Malta znacznie lepiej zaplanować sobie pod kątem wypożyczenia auta lub zorganizowanych wycieczek. Tylko w ten sposób unikniemy frustracji i niepotrzebnych nerwów.

Gdzie warto się udać?

Niewielkie rozmiary wyspy powodują, że jesteśmy w stanie zobaczyć spory fragment wyspy w ciągu kilku dni, mając samochód. Niektórzy upierają się, że można zobaczyć ją w całości, choć zależy to od czasu, jaki poświęcimy na podziwianie konkretnych atrakcji. Warto również zwiedzać to miejsce pieszo, ponieważ to jedyny sposób na zaglądanie we wszystkie zakamarki, które są równie atrakcyjne, co najważniejsze atrakcje. Warto udać się do Konkatedry św. Jana, w którym umieszczono słynny obraz mistrza Caravaggia, pt. Ścięcie św. Jana Chrzciciela. To właśnie Malta stała się dla mistrza schronieniem po tym, jak doprowadził do śmierci młodego człowieka. Przez pewien okres ukrywał się na wyspie, będąc jednocześnie nadwornym malarzem zakonu. Z całą pewnością warto udać się z wizytą do fortu Saint Elmo, który powstał na planie gwiazdy i w związku z tym zalicza się do grupy słynnych fortów gwiaździstych. Obecnie na jego terytorium znajduje się muzeum wojskowe. Miejsce jak najbardziej godne polecenia.

Gdzie warto zjeść?

Marsaxlokk to niewielka wioska rybacka, którą spokojnie można zaliczyć do jednych z największych atrakcji całej wyspy i to z kilku powodów jednocześnie. Przede wszystkim, jest miejscem niezwykle malowniczym i kolorowym. To istny raj dla fotografów, choć powinni w to miejsce zajrzeć również amatorzy pysznego morskiego jedzenia. W każdą niedzielę odbywa się w tym miejscu targ rybny, co w praktyce oznacza, że można przyjechać i zaopatrzyć się w najwyższej jakości ryby oraz owoce morza. Miejsce nie należy do najtańszych, choć trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ta kolorowa kraina jest turystyczną atrakcją i że jakość jedzenia jest tutaj faktycznie najwyższa. Poza niedzielnym targiem, Marsaxlokk oferuje gościom wspaniałe knajpki i restauracje, w których również będzie można skosztować pyszności rybnych przyrządzanych na różne sposoby i w przepięknym otoczeniu.