Jak oduczyć nasze dziecko załatwiania się w pieluchy?

Od zawsze kobiety rodzą dzieci. Robią to, gdyż chcą powiększyć swoją rodzinę. Na pewno każdy sobie zdaje sprawę, że to małe stworzenie trzeba uczyć wszystkiego od podstaw. Od kogo się nauczy jak nie od swoich rodziców. Chodzi tutaj o naukę samodzielnego jedzenia, ubierania się, chodzenia, załatwiania się itp. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak odpieluchować dziecko

Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika?

Każdy rodzic będzie stał przed tym wyzwaniem. Jedne dzieci szybko rzucają pieluchy, a drugie nieco później. Trzeba jednak wykazać się bardzo dużą cierpliwością. Nie można się denerwować, chociaż wiadomo, że jest to dość stresujące i dla rodziców i dla dziecka. No i nie można przy tym krzyczeć na dziecko. Jest kilka sposobów na naukę. Ważne, aby obserwować swoje dziecko i wyczuć moment, kiedy ono będzie gotowe na taki krok. Jeśli będzie gotowe to cały proces odpieluchowania przebiegnie sprawnie. Nie warto słuchać sąsiadek czy babć, które mówią, że dziecko powinno szybko siadać na nocnik. My sami powinniśmy wiedzieć co dla naszego dziecka jest najlepsze. Jednak jest kilka sposobów, które na pewno nam to ułatwią:
warto stopniowo oswajać swoje dziecko z nocnikiem i toaletą,
czytanie dziecku książek, które informują jak korzystać z toalety,
pokazanie dziecku, że bez pieluchy może być fajnie i wygodnie,
zdjęcie pieluchy i obserwowanie dziecka,
wyrobienie w dziecku nawyku, żeby siadał na nocnik przed spaniem,
warto też wymyślić zabawę z dzieckiem jak korzystać z toalety,
do tego procesu możemy też wziąć ulubioną maskotkę dziecka i pokazać, że ona też korzysta z nocnika.

Jak widać jest bardzo dużo pomysłów, aby nasze dziecko szybko przyzwyczaiło się do korzystania z nocnika a nie z pampersów. Jednak to kiedy dziecko się nauczy zależy od tego jak szybko się rozwija. Ważne jest to, aby dziecko czuło się swobodnie i nie czuło presji otoczenia na tą czynność. Wszystko przyjdzie w swoim czasie. Warto stworzyć przyjazną atmosferę podczas nauki korzystania z nocnika. To ułatwi sprawę.